Výměna oken je děs?(!)

úterý 23. březen 2010 06:16

Už od konce ledna vím, že právě březnové dny číslo 22-24 jsou vyhrazeny pro výměnu starých netěsnících dřevěných škaredých špinavých vrzajících a poněkud nefunkčních oken za nová těsnící plastová krásná čistá nevrzající a poněkud hypermoderní plastová okna. "To ti nezávidím," říkali mi jedni; "upřímnou soustrast," říkali mi v práci, když jsem hlásil dovolenou. Když mám za sebou první den, můžu se pustit do průběžné rekapitulace: Je to opravdu tak hrozné?

Je!, odpovídám bez váhání.

Všemi jsem byl připraven na tuny nepořádku, katastrofické líčení úsudkově(pravděpodobně) labilních lidí hovořily snad o zřícení celé zdi! Prachu všude, kam se podíváš. "Vůbec nábytek nezakrývej," varoval mě jeden ze sousedů, na kterého přišla řada dříve, "nemá to smysl. Stejně se špína dostane všude, jako bys nic nedělal."

Částečně jsem jej vyslyšel. Zakryl jsem jen to nejdůležitější, například šatní skříň v naději, že alespoň pět procent prachu se nedostane až dovnitř a nezabryndá mi všechno oblečení. Jako preventivní opatření jsem navíc všechno, co bych mohl ve dnech výměny potřebovat obléknout, vytáhl před zakrytím ven a odnesl do koupelny, kde se Parta Hic(rozuměj dělníci výměnu provádějící) neměli vůbec zdržovat a proto je šance ušpinění snad menší, než v té zpropadené skříni.

Jaký byl výsledek? Parta Hic mě překvapila, snažila se, ať nedělá nepořádek zbytečně větší, než je nutné. Ba dokonce když byl ohlášen konec směny, vzali do rukou smetáky, lopatky a nejhrubší špínu sami poklidili. Na mě tedy zbyl prach na podlahách(které leckde chrání tři vrstvy igelitu a kartonů(Bůh dej alespoň tak kvalitní toaletní papíry do každé restaurace), to se nevyplatí uklízet, jelikož pánové opět naklušou ve svých kanadách opět za malou chvíli a trocha prachu na fóliích a nezakrytém nábytku. Zkrátka hotová appokalypsa.

Vážně jsem mile překvapen, mé představy o létajících jiskrách, odletujícím kamení a střepech se nenaplnily, přičemž první, nejhorší, den(bourání a montáž) mám za sebou. Nejvíce lituji, že jsem se nechal zviklat a nezakryl všechen nábytek. Kdybych tomu udělal, nemusel bych z něj ani prach utírat(!), nábytek zakrytý je pod fólií čistý jako.... třeba jako.. hodně.

Přesto se cítím v nepohodlí.. Žaluzie mi prý za dobré chování dají možná ve středu. To znamená, že jeden den bez zakrytí oken již mám za sebou a další jeden a půl mě čeká. I když nepořádám žádné orgie ani rituály, člověk se necítí zrovna nejlépe, vidí-li jej kdekdo.

Proto jsem zejména pro večerní a noční hodiny rozbil stan v koupelně, jediné místnosti bez okna. Jakmile se setmí usedám do vany, notebook(případně knihu) rozkládám na kolena a užívám volného večera.

Myslím, že ze zadku už mám placku.

Musím už zase na chvíli vylézt, ať protáhnu kosti, tak nashledanou!,....

...hle venku už je světlo, opět můžu využít i jiných místností, paráda!

Petr Polák

Petr Polák

Petr Polák

Hledejte zde v čase přítomném rozvahu o přítomných událostech.

Petr Polák je muž s talentem učit se. Ovšem lidé svým talentem velmi často mrhají a pak žehrají na talent jiných. Řečeno sportovní terminologií, nyní si odpykává trest za nesportovní chování.

REPUTACE AUTORA:
0,00

Tipy autora

Oblíbené blogy