Tesco - to není český česnek!

čtvrtek 4. srpen 2011 13:38

Tohle že je český česnek? Doopravdy? Tesco, zpytuj svědomí!
itesco.cz

Velké potravinové řetězce využily začátek srpna bojem o českého zákazníka v dosud netušené oblasti. Slibují mu český česnek. Můj příspěvek si rozhodně nebude z boje o klienta prostřednictvím česneku utahovat, protože česnek je pro mě téma, o kterém se nežertuje.

Česká kuchyně se silně opírá o podporu česneku a proto je uvítáníhodné, že hyperobchodníci uvažují o znovuzavedení české plodiny namísto mdlého slabého a chemicky ošetřovaného čínského sourozence. Jenže, to by ten česnek z Tesca musel být opravdu český!

Protože mi na kvalitě obsahu přihrádky v kuchyni vyhrazené pro česnek opravdu  záleží, zpráva z 2.8.2011 na Novinky.cz o plánovaném  zavedení českého paličáku do sítě Ahold mě uchvátila.

O to více zjištění, že Tesco již ve stejný den má česnek balený po třech kusech s českou vlajkou na visačce v regálech. Ještě ten den jsem proto provedl  zkušební nákup a "český" česnek byl otestován následující odpoledne.

Trochu jsem váhal, jestli je to opravdu TEN česnek, jak jej znám z trhů, když se na nich sem tam objeví. A to kvůli jeho velikosti, tvaru i barvy. Kromě toho, že na balení byla zmíněná česká vlajka, vizuálně se od čínského kolegy.

Po oloupání a nakrájení byl můj verdikt definitivní. Tohle není klasický český česnek! Zdá se mi, že na českého zákazníka byla opět podniknuta marketingová bouda. Achjo. Možná, že tento česnek byl doopravdy vypěstovaný v Česku, třeba z čínských sazenic, třeba je českost jeho původu ještě slabší...

Kdoví, každopádně v Tesku už znova český česnek nekoupím. A chcete-li si pochutnat, vám radím to samé.

Svou šanci dostane ještě Ahold. Jestli zklame i on, budu hledat ve svém okolí pravé pěstitele.

Petr Polák

Petr Polák

Petr Polák

Hledejte zde v čase přítomném rozvahu o přítomných událostech.

Petr Polák je muž s talentem učit se. Ovšem lidé svým talentem velmi často mrhají a pak žehrají na talent jiných. Řečeno sportovní terminologií, nyní si odpykává trest za nesportovní chování.

REPUTACE AUTORA:
0,00

Tipy autora

Oblíbené blogy