Google zase jednou předběhl budoucnost

středa 22. únor 2012 17:35

Google.com

Dříve se říkávalo: "Ruské hodiny, do každé rodiny! Největší, nejtěžší, nejrychlejší!" V současnosti by se podobné rčení dalo aplikovat na společnost Google. Sice netuším, zda-li je nejtěžší, nicméně největším hráčem na poli vyhledávačů je bezesporu. A další důkaz o své rychlosti dává nyní na serveru Mapy Google.

Google se nestydí předběhnout skutečný stav věcí, do svých plánů se nebojí zakreslit i co neexistuje. Nemilé může být později překvapení motoristy, který se bude v neznámém městě řídit mapami Googlu. Například pokud bude chtít v Ostravě odbočit doprava z Českobratrské ulice na ulici Cihelní. Nebo když bude chtít použít mostu přes ulici Cihelní, aby se jednoduše dostal na Hornopolní.

Obě vylepšení ostravské infrastraktury na tahu Frýdek-Místek - > D1 jsou v plánu, mostní konstrukce přes Cihelní ulici dokonce stojí. Jenže jejich skutečné používání je hudbou daleké budoucnosti. S vlnou zastavených dopravních staveb v České republice byly pozastaveny i výše jmenované dvě.

Most přes Cihelní tak stále postrádá asfaltový povrch, schází i dostavba příslušného sjezdu. A odbočka z Českobratrské na Cihelní? Ta existuje pouze v plánech architekta. A na mapách Googlu.

Petr Polák
Neexistující cesty na mapách Googlu jsou označeny červeně


Petr Polák

Petr Polák

Hledejte zde v čase přítomném rozvahu o přítomných událostech.

Petr Polák je muž s talentem učit se. Ovšem lidé svým talentem velmi často mrhají a pak žehrají na talent jiných. Řečeno sportovní terminologií, nyní si odpykává trest za nesportovní chování.

REPUTACE AUTORA:
0,00

Tipy autora

Oblíbené blogy